Czerwona Szpilka – kobieca organizacja z Wrocławia, zorganizowała niesamowite wydarzenie dla kobiet, które mają apetyt na życie, chcą realizować swoje marzenia i spędzać czas wśród inspirujących ludzi sukcesu. Mowa o Ladies Day – konferencji, podczas której 18. marca wzięło udział niemal 500 kobiet.

Zgromadziły się w jednym miejscu, aby wysłuchać inspirujących wykładów, nawiązać biznesowe kontakty i obejrzeć artystyczne wrażenia na najwyższym poziomie.

Agenda Ladies Day była bardzo napięta – uczestniczki wysłuchały wystąpień z zakresu zdrowego odżywiania, inteligencji emocjonalnej w biznesie oraz psychologii osiągania celów. Oprócz tego na scenie pojawili się cenieni specjaliści, którzy podzielili się wskazówkami z obszaru finansów oraz kompetencji miękkich, jak również kobiety, które dzieliły się własną receptą na sukces. Panele były przeplecione występami wrocławskich artystek, które dzięki swoim tanecznym i wokalnym umiejętnościom dbały o wysoki poziom energii wśród uczestniczek przez cały dzień. Tego dnia wystąpiła Katarzyna Mirowska (znana z teatru muzycznego Capitol), zespół Girls on Fire (finalistki programu X Factor), tancerki ze szkoły tańca Grotesque oraz gwiazda wieczoru – Anna Wyszkoni. Artystka podczas koncertu zaprezentowała swoje największe hity w nieco odświeżonej wersji oraz przedpremierowo – utwory ze swojej najnowszej płyty „Jestem tu nowa”. Podczas występu panowała cudowna, magiczna atmosfera. Koncert był idealnym zwieńczeniem tak intensywnego dnia. 

Wydarzenie było ogromnym logistycznym wyzwaniem dla organizatorek z Czerwonej Szpilki. Przede wszystkim dlatego, że było to największe organizowane do tej pory wydarzenie, a imprezą równoległą odbywająca się w tym samym czasie były Targi Niezwykle Kobiece. Podczas Targów na uczestniczki czekało również wiele atrakcji, m.in. wiosenne metamorfozy pod okiem stylistów, wizażystów, fryzjerów, brafitterki i polskich projektantów. Dodatkowo – indywidualne lekcje makijażu udzielane przez ekspertów marki Douglas, warsztaty kawowe i kakaowe, a na scenie odbywały się inspirujące wykłady i warsztaty. 

- Konferencja była pierwszym tak dużym wydarzeniem, które organizowałyśmy. Jesteśmy młodą organizacją, nasz zespół w trakcie przygotowań liczył 5 osób - biorąc pod uwagę masę spraw, które były związane z organizacją konferencji na kilkaset osób, targów i koncertu… to było coś szalonego. Emocje narastały z każdym dniem, który przybliżał nas do 18 marca, ale na szczęście wszystko poszło zgodnie z planem. Do dziś dostaję pozytywne wiadomości na temat Ladies Day i Targów Niezwykle Kobiecych, co utwierdza mnie w przekonaniu, że warto było wyznaczyć sobie i zespołowi tak duży cel. Dlatego nie odpuszczamy - w tym roku przed nami 5 kolejnych wydarzeń, w tym druga edycja Targów Niezwykle Kobiecych, która odbędzie się 24 września. Znamy też już termin drugiej edycji Ladies Day - będzie to 17 marca 2018. Warto już dzisiaj wpisać te wydarzenia do kalendarza.- mówi Magdalena Szewczuk, założycielka Czerwonej Szpilki oraz pomysłodawczyni konferencji.

Ladies Day było wyjątkowym świętem kobiecości. Nic dziwnego, że uczestniczki, które opuszczały spotkanie orzekły zgodnie: chcemy więcej! Już dziś zapraszamy zatem na kolejną edycję imprezy oraz nadchodzące wydarzenia.