Obserwując bacznie tendencje na światowym rynku mody i to, jakie odzwierciedlenie znajdują one na polskich ulicach, staram się przemycać w moich projektach najtrafniejsze według mnie trendy, które będą współgrały z tym, co już panie mają w swoich szafach i z tym, co ewentualnie będą chciały dokompletować gotowego z asortymentu dostępnego w sieciówkach, tak by współgrały one wszystkie ze sobą, uzupełniały się, a dany ubiór by posłużył znacznie dłużej, aniżeli jeden sezon, bądź aby stanowił swoistą bazę, której charakter zmienić można by poprzez dodatki.

Chcąc ułatwić Paniom poruszanie się po bardzo zróżnicowanym, szerokim i często niespójnym ze sobą asortymencie dostępnym na rynku, przedstawiam główne wytyczne modowe na nadchodzący sezon, odrzucając trendy jedno sezonowe czy też te, które z założenia pasują nielicznym.

W nadchodzącym sezonie jesienno-zimowym, a więc w czasie chłodnych i mało słonecznych, często deszczowych, wilgotnych dni, sięgamy po ubrania bardziej komfortowe i w praktyczniejszych ciemniejszych barwach, bardziej zbliżonych do kolorów natury.

Stąd też powracające co roku w modzie, naturalne odcienie ziemi.

Według raportu światowego eksperta kolorów, firmy PANTONE, w czołówce kolorów na ten rok znalazły się: kolor MARSALA - złamany brązem bordowy, burgund, kolor wina - okrzyknięty kolorem roku, kilka odcieni zieleni - wojskowa zieleń, khaki i musztardowa pożółkła zieleń a także kolor indygo - w tym sezonie nieco ciemniejszy, jakby złamany szarością morski.

Myślę, że kolorom tym ustąpią miejsca zeszłoroczne wszechobecne szarości, a brąz zostanie zdetronizowany przez burgund, jako kolor pasujący większości kobiecych typów urody.

Proponuje tu wzbogacenie szafy o ten cudowny kolor i zestawianie go z bielą, czernią oraz szarością, która z pewnością ma w szafie każda z nas.

Zielenie wystąpią w trendzie militarnym, także świetnie sprawdzając się w zestawieniach z biało czarna baza i w ubiorach eleganckich, nie jak dotychczas w stylu safari.

Natomiast głęboki morski i indygo, najlepiej aby występował w tkaninach dżinsowych oraz grubo tkanych dzianinach i wełnach, przy czym dżins w tym sezonie występować będzie w zupełnie zaskakujących odsłonach np. w płaszczach i bluzkach.

Pamiętajmy zawsze, aby dobrać odcień danego koloru do swojego typu urody, bo każdy wyżej wymieniony kolor występuje całym wachlarzem odcieni. To ubiór winien być dodatkiem do nas, a nie odwrotnie. Nie pozwalajmy wiec, by kolor przyćmiewał nas lub gasił, ale by podkreślał naszą urodę.

Urokliwej jesieni Drogie Czytelniczki.Wydarzenia

loading...