Autor zdjęć: Marta Gonta

Sporządzając umowę musicie zwrócić uwagę na wiele punktów. Starajcie się, aby na umowie znalazły się wszystkie ważne informacje. Wszystkie ustalenia muszą być spisane, ponieważ tylko w ten sposób będziecie mogli w razie jakichkolwiek kłopotów dochodzić swoich praw.

Przy omawianiu wynajmu auta ważne są takie informacje jak:

- ustalenie czy jest limit przejechanych km i w jaki sposób są rozliczane km za przejazd poza miasto, w dalekie trasy

- czy dekoracja jest w cenie lub czy można ją wykonać

- co jest do Waszej dyspozycji w barku w limuzynie, a za co trzeba dodatkowo płacić

UMOWA

  1. Podstawowe informacje to Wasze dane oraz dane wynajmującego, rodzaj i kolor auta, data zlecenia.

  2. Czas wynajmu auta – musicie mieć podane czy w czas wynajmu wliczony jest dojazd i powrót auta do bazy czy też może jest on liczony dopiero od momentu podstawienia pod wskazany adres. W pierwszej sytuacji – dla klienta mniej korzystnej – od podanych do Waszej dyspozycji godzin należy odjąć czas potrzebny na dojazd i powrót auta. Może się okazać, że pozostaje go Wam niewiele i potrzebne są dodatkowe godziny.

  3. Dodatkowe godziny – zawsze musi być podana kwota za kolejną godzinę - powyżej ustalonego na wynajem czasu. Warto wynegocjować, by kolejna godzina była naliczona dopiero po 15 minutach. Jest to czas na wyjęcie kwiatów, prezentów.

  4. Trasa przejazdu oraz godzina podstawienia auta - przy podawaniu nazw miejscowości nie zapomnijcie dopisać kodu pocztowego. Bardzo łatwo jest o błąd i auto może pojechać nie tam gdzie trzeba. Warto też wcześniej obmyślić trasę alternatywną na wypadek remontu, korka czy innego nieprzewidzianego zdarzenia.

  5. Jeśli jest dekoracja w cenie – opisać jaka. To samo tyczy się barku w limuzynach.

  6. Pod koniec - kwota do zapłaty oraz wysokość zaliczki.

  7. Ostatnim punktem umowy powinny być ustalenia dotyczące niewywiązania się którejś ze stron umowy lub awarii auta.

Warto także zapytać i zanotować sobie jakie tablice rejestracyjne ma auto. Przy autach amerykańskich tylne tablice są kwadratowe. Nie chcielibyście chyba się rozczarować w dniu ślubu, gdy okaże się że nie sprawdziliście tego drobnego szczegółu.