Pięknie Mieszkam

W ocenie ekspertów od rynku nieruchomości, inwestycje w nieruchomości pozostają nadal atrakcyjną możliwością lokowania kapitału. Szczególnie mieszkania kupowane z przeznaczeniem na wynajem lub dalszą sprzedaż powinny nadal generować wyższe stopy zwrotu niż tradycyjna lokata w banku. To pewne źródło dochodu i lokata kapitału.

W każdym domu, w każdym wnętrzu jest miejsce, pomieszczenie, które tworzy serce domu...dziś bardzo często tym pomieszczeniem jest kuchnia. 

To w niej   często toczy się centrum naszego domowego życia. To pomieszczenie, gdzie nie tylko gotujemy, jemy wspólnie posiłki, ale to miejsce, gdzie każdy z nas zazwyczaj kieruje swoje pierwsze kroki po powrocie do domu. To tu rozmawiamy, często podejmujemy ważne decyzje....

Nie bójmy się kolorów, wzorów, kwiatów i rożnych motywów we wnętrzach. Łączmy je i cieszmy się naszym domem.

W tym roku mówimy nie, maskującym beżom i brązom, choć są bezpieczne, klasyczne, uniwersalne i ciepłe, to na dłuższą metę nudne, szczególnie dla tych którzy chcą stworzyć wnętrze niebanalne, z sercem i duszą.

Ważne jest aby podejść do tematu kolorów we wnętrzach z dużym entuzjazmem i otwartością i nie bać się tego.

Lato, wakacje, to czas kiedy wiele osób planuje remonty, ma ochotę na zmiany...

Czasami jest to zwykłe odświeżenie, tzw odmalowanie wnętrz, a czasami mamy ochotę na wprowadzenie zmian trochę większych i zastanawiamy się co by tu zrobić, aby było inaczej niż dotychczas, aby wnętrze stało się niebanalne, ciekawe i piękne zarazem, a jednocześnie nie wymagało zbyt dużej ingerencji.

Święta to doskonały moment na wprowadzenie zmian w nas samych, w naszych domach, w naszych wnętrzach. To czas wyciszenia, łagodności i czas rodziny.

Robimy świąteczne porządki, przygotowujemy pyszne potrawy, wprowadzamy do domu nastrój i atmosferę. To właśnie teraz możemy czarować naszą przestrzeń, możemy nadać jej wyjątkowy charakter i wygląd. Mamy szanse wykazać się kreatywnością, pomysłowością i kobiecym instynktem. Świąteczny czas, jak żaden inny w roku sprzyja temu aby choć na chwilę stać się artystą i wykreować przestrzeń na miarę dzieła sztuki. Bo tworząc dom, tworząc swoją przestrzeń tworzymy dzieło sztuki, obdarzamy siebie i swoich bliskich dobrem i prawdziwym pięknem.

Tak jak już pisałam wcześniej, stylów urządzania wnętrz jest wiele, ewaluują one, zmieniają się wraz z naszymi potrzebami, trendami i stylem życia.

Jedne są bardziej uniwersalne, proste i ponadczasowe, inne bardziej odważne wręcz ekscentryczne. Jak zwykle wszystko zależy od naszych osobistych upodobań i oczekiwań...a także mody.

Bardzo cieszę się że dołączyłam do szerokiej grupy osób dzielących się z innymi tym co dobre, tym co daje nam kobietom radość i satysfakcję, tym co nas pasjonuje i zachwyca.

Ja ze swojej strony będę dzielić się z Wami informacjami na temat wnętrz, ogrodów ich urządzania, tworzenia przestrzeni wokół, która jest przyjazna nie tylko pod względem estetycznym i funkcjonalnym, ale też pod względem duchowym i emocjonalnym.

Cieszę się że tu jestem...

Indywidualizm i oryginalność są dziś w cenie i to niemal we wszystkich dziedzinach życia, stąd tak wielka różnorodność trendów, którą widać niemalże wszędzie, w modzie, w gotowaniu, samym stylu życia i oczywiście we wnętrzach.

Prostota to najwyższa forma wyrafinowania ...(Steve Jobs ), a piękne wnętrza z pewnością uczyniłyby ludzi szczęśliwymi … ( Ellen Key) 

Piękne jest to co praktyczne, przydatne, zaprojektowane z myślą o swoim przeznaczeniu i wyrażające ducha użytkownika lub twórcy. Piękno zaczyna się w domu. 

Coraz więcej osób pracuje dziś w domu. Niektórzy z wyboru, niektórzy z konieczności. Taki rodzaj pracy ma oczywiście swoje zalety i wady. Jednakże, pewne jest to, iż wymaga ten fakt wygospodarowania w domu odpowiedniej przestrzeni, ponieważ do pracy potrzeba skupienia i sprzyjających warunków. 

Zacznijmy od tego, czy warto stworzyć dziecku oddzielną  przestrzeń?
Zdecydowanie tak ! I wcale nie chodzi o to, aby dziecko miało swój pokój, bo czasami jest to zwyczajnie niemożliwe, ale chodzi o wydzielenie miejsca, które będzie tylko dla dziecka, aby ono mogło w nim przebywać gdy tylko  będzie miało taką potrzebę, oraz decydować o tym  co w nim ma być, a także dlatego, że już od małego to świetna lekcja samodzielności.

Jeśli latem chcemy odpoczywać na tarasach, to już  najwyższy  czas, aby pomyśleć o tym jak go zagospodarować i urządzić. 

Dziś taras może wyglądać jak elegancki salon, wyposażony w wygodne kanapy , fotele, ciekawe oświetlenie oraz piękną całoroczną roślinność, oraz efektowne i funkcjonalne zadaszenie, ale może być też rustykalnym ciepłym domowym miejscem, z całym mnóstwem ręcznie wykonanych przedmiotów, od mebli poczynając na ozdobach kończąc.   

Myślę, że większość z nas z przyjemnością wraca wspomnieniami do wakacji na wsi i zapachu babcinej szarlotki czy pieczonego chleba.

Przystępując do urządzania swojego wnętrza i chcąc czuć się w nim dobrze i mieć wrażenie wnętrza spójnego i przestronnego, należy wziąć pod uwagę następujące wskazówki: