Pięknie Mieszkam

Indywidualizm i oryginalność są dziś w cenie i to niemal we wszystkich dziedzinach życia, stąd tak wielka różnorodność trendów, którą widać niemalże wszędzie, w modzie, w gotowaniu, samym stylu życia i oczywiście we wnętrzach.

W ocenie ekspertów od rynku nieruchomości, inwestycje w nieruchomości pozostają nadal atrakcyjną możliwością lokowania kapitału. Szczególnie mieszkania kupowane z przeznaczeniem na wynajem lub dalszą sprzedaż powinny nadal generować wyższe stopy zwrotu niż tradycyjna lokata w banku. To pewne źródło dochodu i lokata kapitału.

Jeśli latem chcemy odpoczywać na tarasach, to już  najwyższy  czas, aby pomyśleć o tym jak go zagospodarować i urządzić. 

Dziś taras może wyglądać jak elegancki salon, wyposażony w wygodne kanapy , fotele, ciekawe oświetlenie oraz piękną całoroczną roślinność, oraz efektowne i funkcjonalne zadaszenie, ale może być też rustykalnym ciepłym domowym miejscem, z całym mnóstwem ręcznie wykonanych przedmiotów, od mebli poczynając na ozdobach kończąc.   

Zacznijmy od tego, czy warto stworzyć dziecku oddzielną  przestrzeń?
Zdecydowanie tak ! I wcale nie chodzi o to, aby dziecko miało swój pokój, bo czasami jest to zwyczajnie niemożliwe, ale chodzi o wydzielenie miejsca, które będzie tylko dla dziecka, aby ono mogło w nim przebywać gdy tylko  będzie miało taką potrzebę, oraz decydować o tym  co w nim ma być, a także dlatego, że już od małego to świetna lekcja samodzielności.

Przystępując do urządzania swojego wnętrza i chcąc czuć się w nim dobrze i mieć wrażenie wnętrza spójnego i przestronnego, należy wziąć pod uwagę następujące wskazówki:

Święta to doskonały moment na wprowadzenie zmian w nas samych, w naszych domach, w naszych wnętrzach. To czas wyciszenia, łagodności i czas rodziny.

Robimy świąteczne porządki, przygotowujemy pyszne potrawy, wprowadzamy do domu nastrój i atmosferę. To właśnie teraz możemy czarować naszą przestrzeń, możemy nadać jej wyjątkowy charakter i wygląd. Mamy szanse wykazać się kreatywnością, pomysłowością i kobiecym instynktem. Świąteczny czas, jak żaden inny w roku sprzyja temu aby choć na chwilę stać się artystą i wykreować przestrzeń na miarę dzieła sztuki. Bo tworząc dom, tworząc swoją przestrzeń tworzymy dzieło sztuki, obdarzamy siebie i swoich bliskich dobrem i prawdziwym pięknem.

W każdym domu, w każdym wnętrzu jest miejsce, pomieszczenie, które tworzy serce domu...dziś bardzo często tym pomieszczeniem jest kuchnia. 

To w niej   często toczy się centrum naszego domowego życia. To pomieszczenie, gdzie nie tylko gotujemy, jemy wspólnie posiłki, ale to miejsce, gdzie każdy z nas zazwyczaj kieruje swoje pierwsze kroki po powrocie do domu. To tu rozmawiamy, często podejmujemy ważne decyzje....

Tak jak już pisałam wcześniej, stylów urządzania wnętrz jest wiele, ewaluują one, zmieniają się wraz z naszymi potrzebami, trendami i stylem życia.

Jedne są bardziej uniwersalne, proste i ponadczasowe, inne bardziej odważne wręcz ekscentryczne. Jak zwykle wszystko zależy od naszych osobistych upodobań i oczekiwań...a także mody.

Prostota to najwyższa forma wyrafinowania ...(Steve Jobs ), a piękne wnętrza z pewnością uczyniłyby ludzi szczęśliwymi … ( Ellen Key) 

Piękne jest to co praktyczne, przydatne, zaprojektowane z myślą o swoim przeznaczeniu i wyrażające ducha użytkownika lub twórcy. Piękno zaczyna się w domu. 

Myślę, że większość z nas z przyjemnością wraca wspomnieniami do wakacji na wsi i zapachu babcinej szarlotki czy pieczonego chleba.

Lato, wakacje, to czas kiedy wiele osób planuje remonty, ma ochotę na zmiany...

Czasami jest to zwykłe odświeżenie, tzw odmalowanie wnętrz, a czasami mamy ochotę na wprowadzenie zmian trochę większych i zastanawiamy się co by tu zrobić, aby było inaczej niż dotychczas, aby wnętrze stało się niebanalne, ciekawe i piękne zarazem, a jednocześnie nie wymagało zbyt dużej ingerencji.

Coraz więcej osób pracuje dziś w domu. Niektórzy z wyboru, niektórzy z konieczności. Taki rodzaj pracy ma oczywiście swoje zalety i wady. Jednakże, pewne jest to, iż wymaga ten fakt wygospodarowania w domu odpowiedniej przestrzeni, ponieważ do pracy potrzeba skupienia i sprzyjających warunków. 

Nie bójmy się kolorów, wzorów, kwiatów i rożnych motywów we wnętrzach. Łączmy je i cieszmy się naszym domem.

W tym roku mówimy nie, maskującym beżom i brązom, choć są bezpieczne, klasyczne, uniwersalne i ciepłe, to na dłuższą metę nudne, szczególnie dla tych którzy chcą stworzyć wnętrze niebanalne, z sercem i duszą.

Ważne jest aby podejść do tematu kolorów we wnętrzach z dużym entuzjazmem i otwartością i nie bać się tego.

Bardzo cieszę się że dołączyłam do szerokiej grupy osób dzielących się z innymi tym co dobre, tym co daje nam kobietom radość i satysfakcję, tym co nas pasjonuje i zachwyca.

Ja ze swojej strony będę dzielić się z Wami informacjami na temat wnętrz, ogrodów ich urządzania, tworzenia przestrzeni wokół, która jest przyjazna nie tylko pod względem estetycznym i funkcjonalnym, ale też pod względem duchowym i emocjonalnym.

Cieszę się że tu jestem...