Święta to doskonały moment na wprowadzenie zmian w nas samych, w naszych domach, w naszych wnętrzach. To czas wyciszenia, łagodności i czas rodziny.

Robimy świąteczne porządki, przygotowujemy pyszne potrawy, wprowadzamy do domu nastrój i atmosferę. To właśnie teraz możemy czarować naszą przestrzeń, możemy nadać jej wyjątkowy charakter i wygląd. Mamy szanse wykazać się kreatywnością, pomysłowością i kobiecym instynktem. Świąteczny czas, jak żaden inny w roku sprzyja temu aby choć na chwilę stać się artystą i wykreować przestrzeń na miarę dzieła sztuki. Bo tworząc dom, tworząc swoją przestrzeń tworzymy dzieło sztuki, obdarzamy siebie i swoich bliskich dobrem i prawdziwym pięknem.

Od czego zacząć?

Myślę, że dobrym początkiem jest czas adwentu. Samodzielne przygotowanie wieńców adwentowych i przystrojenie nimi domu pozwala już od progu wnieść do wnętrza domu odrobinę magii. Wieniec adwentowy jest pięknym symbolem radosnego oczekiwania, a jego okrągły kształt przypomina nam, że cykl życia nieustannie się powtarza. Zielone gałązki wnoszą do domu naturę a blask świec oprócz symboliki, piękny świąteczny nastrój. Ten czas jest dobrym czasem na gruntowne porządki. Dzięki nim dom nabiera niepowtarzalnego światła i blasku, wszystko lśni czystością i my czujemy się przygotowani na piękno, które można odnaleźć we wszystkim, nawet w wysprzątanym domu. To dobry początek do stworzenia niepowtarzalnej przestrzeni i atmosfery. Ubieramy dom w świece i kominki na olejki aromatyczne, z których unoszą się zimowe ciepłe zapachy, wprawiające wszystkich domowników w dobry nastrój.

Zmieniamy pledy, koce i poduszki na takie które dają poczucie ciepła i przytulności. Ubieramy dom w lampki, nie bójmy się ich, każda ilość jest dobra, światło tworzy niepowtarzalną atmosferę, poprawia nastrój i czujemy się w takich wnętrzach jak w zaczarowanym świecie. Piękna,dobra kojąca muzyka rozbrzmiewająca gdzieś w głębi podnosi na duchu i dodaje energii, ubiera dom w magiczny nastrój. Gotowanie, też może być elementem wprowadzającym zmiany w naszych wnętrzach. Zapachy, atmosfera towarzysząca przedświątecznym przygotowaniom kulinarnym jak nic wprowadza dobrą energię, która jest niezwykle ważna przy kreowaniu i tworzeniu naszych wnętrz, zarówno tych duchowych jak i domowych.

Aby nadać naszym domom świąteczną atmosferę, dobrze jest udekorować je zgodnie z naszymi osobistymi preferencjami. Nasze domy dekorujemy w święta tak jak lubimy, nie musimy ulegać modzie czy wnętrzarskim trendom. Tylko taki nastrój, który w pełni odpowiada naszym osobistym upodobaniom potrafi zdziałać cuda i sprawić że dom będzie wyglądał wyjątkowo. Dopełnieniem tej wyjątkowej świątecznej atmosfery jest oczywiście choinka i stół wigilijny. Niezależnie od trendów powinien być elegancki i stonowany, dopasowany kolorystyką i stylem do reszty. Niezależnie od tego czy to będą dodatki w stylu glamour, rustykalnym, skandynawskim, nowoczesnym czy jakimkolwiek innym, zawsze powinny współgrać z resztą.

Choinka, najlepiej żywa, jeśli tylko pozwalają na to warunki, chociażby świeża gałązka świerku, to element obowiązkowy do stworzenia prawdziwie świątecznego nastroju i wnętrza. Zadbajmy o wszystkie zmysły. Liczą się kolory, faktury, blask, a także zapach. Niech nasze domy na święta wyglądają cudownie i będą wyjątkowe. Życzę Wam tego Drodzy Czytelnicy, aby Wasze Święta były wyjątkowe, rodzinne, ciepłe i spokojne, a Wasze wnętrza niech na ten czas będą Waszymi wnętrzami, takimi w których czujecie się wyjątkowo, pięknie i bezpiecznie.