Lato, wakacje, to czas kiedy wiele osób planuje remonty, ma ochotę na zmiany...

Czasami jest to zwykłe odświeżenie, tzw odmalowanie wnętrz, a czasami mamy ochotę na wprowadzenie zmian trochę większych i zastanawiamy się co by tu zrobić, aby było inaczej niż dotychczas, aby wnętrze stało się niebanalne, ciekawe i piękne zarazem, a jednocześnie nie wymagało zbyt dużej ingerencji.

Na rynku jest wiele firm oferujących przeróżne rozwiązania, często bardzo nowoczesne, nowatorskie, wręcz designerskie. Nie zawsze mamy ochotę na takie rozwiązania, poszukujemy takich, które wprowadziłyby świeżość, coś nowego, ale nie były zbyt nowatorskie.

Dlatego dziś chcę przypomnieć właściwie o dwóch rozwiązaniach, które wcale nie są nowością, niewiele mają wspólnego z designem, ale w odsłonie nowych technologii są ciekawym rozwiązaniem dającym wnętrzom to coś... coś co może zainteresować większość, coś co jest piękne samo w sobie, nadaje wnętrzu niesamowity charakter, jest tzw. wisienką na torcie, a jednocześnie nie budzi niepokoju estetycznego i obawy że może wyjść źle...nie jest nowością samą w sobie, choć zdecydowanie ma inny wymiar i jakość niż kiedyś...

Pierwszym rozwiązaniem są GRAFIKI ŚCIENNE.

Ściany to dziś znacznie więcej niż tylko miejsce na farbę czy tapety. Mogą dziś z łatwością stać się prawdziwym dziełem sztuki. Można tego dokonać grafikami marki GLAMORA.

Stosując je możemy stworzyć unikatowe wnętrze, można zastosować je w całym wnętrzu, lub na wybranej ścianie, czy nawet jej niewielkim odcinku. Dla mnie osobiście to hit, tym bardziej, że każda grafika robiona jest z myślą o konkretnym kliencie, jego potrzebom indywidualnym, gustom, marzeniom i preferencjom. Utworzony na ścianie obraz zaczyna żyć własnym życiem i kreować atmosferę całego wnętrza. To taka wisienka na torcie.

Kolejnym elementem są tapety, które wróciły do mody i to bez dwóch zdań, a co najciekawsze ,wszystko wskazuje na to, że na dłużej z nami zostaną:)

Z pewnością liderem w dziedzinie tapet są Włosi i to u nich powstają te najbardziej luksusowe, wytwarzane z najlepszych jakościowo tkanin i włókien naturalnych ( co jest niezwykle ważne w obecnych czasach gdzie coraz większą wagę przykłada się nie tylko do jakości produktu, ale i jego pochodzenia). Intrygujące, wytworne, a czasem ekstrawaganckie cieszą się coraz większą popularnością. Warto, na prawdę warto w nie zainwestować. Jednym z liderów takich tapet jest włoska marka GIARDINI, oraz belgijska firma OMEXO.

W projektach sygnowanych włoską marką widać inspiracje światem mody, która za sprawą tapet tkaninowych wkracza na ściany eleganckich i nietuzinkowych wnętrz. Tapety z kolekcji firmy GIARDINI cieszą się coraz większa popularnością w segmencie bardziej ekskluzywnym, ale także wśród klientów którzy chcą mieć wnętrza wyjątkowe.

Natomiast cechą młodszej marki OMEXCO są nieszablonowe pomysły, których efektem jest oryginalne wzornictwo, oraz skomplikowana struktura i bardzo realistyczne przedstawienie flory z różnych zakątków świata.

Zarówno jedne jak i drugie są wyjątkowe, a ich bogata oferta pozwoli nawet najbardziej wytrawnemu klientowi wybrać coś, co zachwyci...

Oczywiście oferta na rynku jest ogromna, szczególnie tapet …, każdy może znaleźć coś dla siebie.

Dzisiejsza technologia pozwala na wiele...nawet swoje zdjęcia czy najbliższych, możemy mieć na ścianie i to nie tylko w pokoju, czy przedpokoju, ale nawet w łazience czy kuchni.

Uważam, że są to świetne rozwiązania, zarówno dla tych którzy potrzebują niewielkich zmian i ich budżet nie jest zbyt duży, jak i dla tych którzy chcą rozwiązań bardziej luksusowych i mogą sobie na nie pozwolić.