Proces starzenia się to nieuchronne zjawisko, które dotyczy nas wszystkich.

Bywa, że niektórym spędza nawet sen z powiek. Jednak z moich obserwacji wynika, że to my kobiety mamy z tym zdecydowanie największy problem.

Jak cię widzą tak cię piszą

Od zarania dziejów było bowiem wiadomo, ze uroda odgrywa ważną role w relacjach międzyludzkich, sprzyja powodzeniu w życiu i biznesie, oraz to, że tym urodziwym jest po prostu łatwiej. Nie ma chyba osoby, która nie chciałaby wyglądać młodo. A wraz z nieuchronnym upływem czasu coraz bardziej wzdychamy i z nostalgią wspominamy te najpiękniejsze młode lata.

Jednak niezmiernie istotną sprawą jest również to, by nie tylko wyglądać, ale również czuć się młodo. Wtedy możemy czerpać z życia naprawdę wielkimi garściami, czuć radość na codzień i nią emanować wokół. Według mnie, aby czuć się i wyglądać młodo, trzeba zadbać zarówno o swoje ciało – w sensie wygląd, ale również ducha – w sensie higieny psychicznej. O co w tym wszystkim chodzi?

Odpowiednia pielęgnacja skóry

Dbając o swoje ciało, należy starać się aby nasz wygląd był nienaganny, a ubiór zgodny z aktualnymi trendami mody i estetyczny. W pierwszej kolejności zwracamy uwagę na twarz, a więc ważne by sięgać po odpowiednio dobrane kosmetyki, dostosowane do naszego wieku i rodzaju skóry. Okazuje się bowiem, że niemal 75 procent osób nie jest zadowolonych z jej wyglądu ani stanu. Dlatego należy zrobić wszystko, aby to zmienić. Właściwa pielęgnacja jest tutaj kluczowa.

Zadbać musimy przede wszystkim o jędrność skóry, która stanowi synonim jej młodości. Piękna skóra to skóra, która jest dobrze napięta, pozbawiona zmarszczek, gładka i pełna blasku. Główną cechą procesu starzenia jest właśnie utrata jędrności skóry. Okazuje się, że im jesteśmy starsi, tym gorzej nasza skóra radzi sobie z obciążeniami wywołanymi czynnikami zewnętrznymi. Kluczem do sukcesu jest prewencja, pielęgnacja oraz często konieczne odpowiednie strategie lecznicze.

  1. Pierwszy krok to odpowiednie nawilżenie skóry, które pozwoli przywrócić jej równowagę. Im więcej w niej wody, tym lepiej, dlatego nie możemy pozwolić na to, by uciekała ze skóry. Pomogą w tym balsamy i kremy nawilżające, które należy stosować przez cały rok, nie tylko w lecie, ale i w zimie, kiedy skóra ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne potrafi wysychać równie szybko, pamiętajmy o tym.

  1. Należy mieć na uwadze, że używanie nawet najlepszego kremu nie zagwarantuje nam spektakularnego sukcesu. Jeśli chodzi o nasz wygląd, powinniśmy brać również pod uwagę dobrze zbilansowaną dietę, bogatą w witaminy i rożnego rodzaju związki mineralne, gdyż to co jemy ma wpływ nie tylko na nasze samopoczucie, ale również na kondycje naszej skóry.

  1. Zbawienne dla wyglądu naszej skóry okazuje się zwykłe, ale za to regularne jej oczyszczanie, które jest konieczne, zwłaszcza wieczorem. Spanie w makijażu jest niewskazane, gdyż powoduje zatykanie porów skórnych brudem i powstawanie krost. Zdecydowanie warto również zwrócić uwagę na odpowiednią ilość snu - około 7 godzin, co niezwykle pozytywnie wpłynie na nasz wygląd w obliczu którego, nawet najlepszy kosmetyk stanie się bezkonkurencyjny.

Szklanka do połowy pełna

Piękne ciało, to tylko połowa sukcesu. Bardzo ważna jest również nasza higiena psychiczna, tzn stan naszego ducha. Co zatem należy robić?

Według mnie, przede wszystkim starać się we wszystkim znaleźć jakiś pozytyw. Przecież zarówno możemy powiedzieć i myśleć ze szklanka jest do połowy pusta, jak i że jest do połowy pełna. Z moich obserwacji wynika, ze optymistom z uśmiechem na ustach, żyje się łatwiej i są lepiej odbierani przez innych ludzi, stąd odnoszą więcej sukcesów w życiu, gdyż łatwiej sobie radzą w kontaktach międzyludzkich.

Druga sprawa to rozwój osobisty. Warto poszerzać swoje horyzonty w rożnych aspektach. Każdy, kto z otwartym umysłem, z każdym dniem, pragnie uczyć się czegoś nowego, pozostaje na długo młody. Najwspanialszą rzeczą w życiu jest, aby mimo upływu lat, na długo otrzymywać młodzieńczy entuzjazm i ciekawość świata.

Odnajdź swoja pasje

Trzeci ważny aspekt, to odnalezienie swoich pasji. Wszystko to, co sprawia nam wielką satysfakcję i na co z wielką ochotą poświęcamy każdą wolną chwilę, może stać się naszą pasją, doskonałym relaksem i odskocznią od dnia codziennego, jakże potrzebną w dzisiejszych czasach, kiedy tempo życia jest tak zawrotne.

Reasumując, aby wyglądać i czuć się młodo, należy zarówno dbać o swoje ciało, polubić i zaakceptować siebie, oraz ze szczególną troską dbać o swojego ducha, rozwój osobisty, dobrostan psychiczny, odnalezienie i pielęgnowanie pasji. Dzięki temu będziemy nie tylko czuć się i wyglądać młodo, ale również będziemy szczęśliwi, czego sobie i Wam Drodzy Czytelnicy z całego serca życzę.