Idzie lato, myślimy o zrzuceniu paru kilogramów i uzupełnieniu garderoby. A skóra? Ona też po zimie wymaga starannego odświeżenia. Najczęściej pojawiający się problem po zimie to nadmierne przesuszenie skóry. Odwodniona po zimie ma coraz gorszą kondycję. Traci blask i elastyczność, staje się osłabiona i wiotka. 

Objawy te związane są z obniżoną zdolnością do zatrzymywania wody i nieprawidłowym funkcjonowaniem bariery naskórkowej, wywołanym głównie obniżeniem ilości związków zwanych ceramidami. Ceramidy są głównym składnikiem międzykomórkowych lipidów w warstwie rogowej i razem z cholesterolem i kwasami tłuszczowymi odpowiadają za przepuszczalność bariery skórnej, a tym samym zdolność zatrzymywania wody.

Typowym pozimowym problemem jest również nadmiar rogowej warstwy naskórka, który daje efekt ziemistej, szarej i w rezultacie zaniedbanej cery. Zwolniona odnowa naskórkowa to forma obrony skóry przed mrozem i niekorzystnymi czynnikami. Ale przez to jest też ona słabiej dotleniona i odżywiona i dlatego ma ziemisty, szary. Zimą cierpią także naczynka krwionośne, które kurczyły się na mrozie i gwałtownie rozszerzały w ogrzewanych pomieszczeniach. Taka gra naczyniowa sprawiła, że nieelastyczne naczynia krwionośne rozszerzyły się trwale i nie chcą już wrócić do pierwotnej formy.

Rzadko myślimy też o tym, że zimą bardzo łatwo tworzą się na skórze przebarwienia, prawie tak samo często jak po lecie. Dzieje się tak zwłaszcza u pasjonatów sportów zimowych, którzy nie od razu widzą skutki kontaktu z promieniowaniem UV, bo maskuje je narciarska opalenizna, ale po kilku tygodniach z opalenizny zostają już tylko przebarwienia, efekt niewłaściwej ochrony skóry przed promieniowaniem UV na stoku...

Peeling po zimie jest dobrym pomysłem, aby przywrócić skórze blask. Jeśli cera jest odwodniona wybierz peeling enzymatyczny lub przeznaczony dla cery wrażliwej i suchej. Niezależnie od rodzaju cery, naskórek powinien być złuszczony po zimie, aby umożliwić skórze przyjmowanie serwowanych jej mikroelementów. Można również udać się do gabinetu kosmetycznego i wykonać  peeling medyczny, np.migdałowy, mlekowy. Dopiero po usunięciu martwego naskórka, można zająć się kolejnym etapem pielęgnacji skóry: Nawilżaniem i odżywianie skóry jest zwykle przeprowadzane w salonach kosmetycznych zaraz po złuszczaniu.  Kosmetolog  dobierze odpowiedni zabieg, bądź terapię do twojego rodzaju cery. Jeśli jednak pielęgnacja cery odbywa się w domu - musisz sama zdecydować, jaka maseczka będzie dla ciebie najlepsza: nawilżająca, oczyszczająca czy liftingująca.

Pielęgnacja cery na wiosnę pamiętaj, że:

  • kremy, podkłady i inne kosmetyki stosowane na wiosnę powinny mieć lżejszą konsystencję niż te stosowane w zimie;
  • ochrona przeciwko promieniowaniu UVA i UVB powinna być stosowana przez cały rok, a wiosną i latem szczególnie;
  • cera odwodniona potrzebuje wody dostarczanej także od wewnątrz - pij wodę;
  • witamin i minerałów możesz dostarczyć sobie jedząc świeże warzywa i owoce.

Jak masz problem ze skórą, bądź ze zbędnymi kilogramami udaj się do specjalisty. W LiqRise Day Spa udzielamy konsultacji bezpłatnie. Diagnozujemy skórę, rozmawiamy o problemie i możemy dobrać terapię, bądź program walki z tkanką tłuszczową, bądź cellulitem.

Zaprasza i poleca Kosmetolog Diana Pieńkowska. Instytut Zdrowia i Urody LiqRise Day Spa

05-230 Kobyłka 

ul. Warszawska 44

tel. 22 786 90 20

www.spakobylka.pl

www.liqrise-spa.pl 

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.