Pogoda tego lata już nas raczej nie rozpieści, stąd łatwiej przyjdzie nam i wcześniej - myślenie o garderobie na nadchodzący chłodniejszy sezon jesienno-zimowy. Na światowych wybiegach w dalszym ciągu bardzo rozmaicie,wręcz eklektycznie, coraz ciężej wyodrębnić i wybrać najważniejsze trendy.

Postaram się jednak streścić swoje obserwacje co do nich i opisać najważniejsze według mnie, a zarazem takie, które winny mieć korzystne przełożenie na nasze garderoby i image.

A więc: - Kolory będą typowymi powracającymi co roku kolorami jesiennymi,czyli:bordo (w odcieniu marsala i czereśnia),indygo i denim blue,fiolety (śliwka w wydaniu dziennym oraz liliowy w total looku). Najbardziej wyczuwalnym i widocznym trendem jest inspirowanie się latami 90tymi, co widać w powrocie do łask miękkich brokatowych tkanin i lureksu na dzianinach, a także taftach w kolorze lustrzanego srebra i złota, lakierowanych na złoto skórach a także w powrocie weluru w każdej postaci: tłoczonego, plisowanego czy gniecionego jedwabnego.

Styl lat 90tych widoczny w detalach takich jak widoczne zamki błyskawiczne, plastikowe wstawki, motyw gwiazdki ale także w zwierzęcych printach i biżuterii noszonej na wierzchu (bransoletki na rękawiczkach czy naszyjniki na golfie). W krojach i fasonach wyraźny ukłon w stronę odsłoniętych ramion (trend ten przenosimy z sezonu letniego na kolejne).

Powrócą kombinezony (szczególnie dopasowane i skórzane),bufki, wysokie stany i asymetria w górach kostiumów. W dodatkach królować będą złote akcesoria (szczególnie w postaci butów) oraz w biżuterii tasiemki wiązane na szyi. Powróci do łask, jakże lubiany przez nasze mamy fason spodni narciarek a także multikolorowa wełna w postaci obfitych swetrów i narzutek. Ja osobiście radzę powoli acz odważnie przywrócić do łask nasz ulubiony, a wyparty ładnych parę sezonów temu przez szarość – brąz. Najlepiej ten wpadający w czerwienie i bordo.

Przeczuwam jego wielki powrót jeszcze nie w tym kwartale, ale początek zimy będzie obfitował w ten kolor i z sukcesem reaktywuje go na dłużej. Dlatego sugeruje poszperać w sklepach vintage i maminych szafach, w poszukiwaniu fajnych skórzanych kurtek i spódnic w tym kolorze:} Będą one strzałem w dziesiątkę najbliższej zimy:}