Wyobraź sobie, że nie ważysz absolutnie nic. Lekko unosisz się w błękitnej toni i fruniesz. Pod wodą... Jesteś całkowicie wolna. Dookoła ciebie radosne światło przenikające wodę. Zamykasz oczy i w cudownej ciszy słyszysz swój spokojny oddech. Nie ma nikogo i niczego. Tylko Ty, Twój miarowy oddech i kojąca woda delikatnie obejmująca całe Twoje ciało. Uśmiechasz się. Jesteś szczęśliwa!

Otwierasz oczy i zamierasz z zachwytu. Dookoła siebie widzisz setki bajecznie kolorowych rybek i… niezwykle zabawnie wyglądających stworków. Fascynujące, wielobarwne i zadziwiająco różnorodne podwodne życie. Czy czujesz ten dreszczyk emocji? Czy czujesz tę radość i podniecenie? Tak!? To zanurkuj koniecznie. Zapraszam Cię do świata tajemnic, cudów i poznawania własnych możliwości. Zapraszam na podwodną przygodę. Przygodę Twojego życia, Kobieto! Syreno… Z pasją do głębi…

Czy pamiętasz siebie z dzieciństwa? Tę spontaniczną szczerość, nieposkromioną energię i ciekawość świata? To były cudowne czasy. Tęsknisz za tym uczuciem? Ja też… Nurkować zaczęłam siedem lat temu. Ale kiedy po raz pierwszy zanurzyłam głowę pod wodę, wzięłam pierwszy oddech, posłuchałam tej zadziwiającej ciszy i rozejrzałam się dookoła wiedziałam, że właśnie odnalazłam utracone dzieciństwo. Takie wymarzone, kolorowe i beztroskie. Dokładnie takie, jakie zawsze chciałam mieć. Wtedy postanowiłam, że te wszystkie cudowności chcę codziennie pokazywać całemu światu. A przede wszystkim tym, którzy je docenią - wrażliwym i wartościowym Kobietom.

Woda to żywioł, z którym związani jesteśmy wszyscy. Nawet ci, którzy jej nie lubią lub się jej boją. Bo przecież w wodzie zaczyna się każde życie… Nurkowanie ze sprzętem, który pozwala nam oddychać pod wodą jest przygodą dla wszystkich. Jest przygodą i szansą nawet dla Ciebie, zapracowana Kobieto tej nieustannie pędzącej codzienności. Kontakt z podwodnym światem pozwoli Ci ponownie odnaleźć to dziecięce uczucie radości, spontaniczności i niekłamanego zachwytu za którym czasem tęsknimy. Nurkowanie to niezwykły sposób na zaopiekowanie się samą sobą.

Fot. Wiktor Zdrojewski

Bo kto, jeśli nie Ty, wie najlepiej czego potrzebujesz, żeby czuć się świetnie? Pod wodą to Ty jesteś najważniejsza i nikt nie może Ci tego odebrać. Pod wodą nie istnieje codzienna, szara rzeczywistość. Nie dzwoni komórka, nie istnieje niezapłacony rachunek za telefon, nie trzeba się nigdzie spieszyć. Nurkowanie to czas wyłącznie dla Ciebie. Nurkowanie to niezwykle skuteczna terapia antystresowa. Aktywność dająca szczęście i poczucie błogiego uspokojenia. To skupienie, podwodna medytacja i wsłuchiwanie się w samą siebie. A jednocześnie - to możliwość poznania własnych możliwości, pokonania słabości i poczucia smaku prawdziwej adrenaliny. Czy to możliwe, żeby te dwa, pozornie wykluczające się bieguny połączyć w jedno? Żeby jednocześnie poczuć radosne ukojenie i dreszczyk emocji? Tak! Pod wodą zachwyci czy zadziwi Cię więcej rzeczy, niż potrafisz sobie wymarzyć. A przecież zasługujesz na to, Syreno, Kobieto. Zasługujesz na to, żeby rozwinąć skrzydła i po prostu pofrunąć w stronę własnego szczęścia.

Margita „Syrenka” Ślizowska

www.xdivers.pl