Własny styl to składowa kilku elementów: 

  • - garderoba dopasowana do naszej figury, czyli rzeczy w których lubimy chodzić, a jednocześnie wiemy, że wyglądamy w nich bardzo dobrze, 
  • - kolory i odcienie, które są dobrane do naszej urody, charakteru,
  • - nasz styl życia, 
  • - wszystkie tęsknoty, upodobania, miejsca, rzeczy, które szczególnie są nam bliskie i które znalazły swoje odzwierciedlenie w jakimś dodatku, w czymś co nas odróżnia i co idealnie z nami współgra.

Proponuję stworzenie kilku Tablic Inspiracji w zależności od naszych potrzeb i czasu jakim dysponujemy. Dobrym źródłem przykładów jest: Pinterest, z dużą ilością zdjęć.

1.Tablica Inspiracji: Sentymentalna inaczej „Podróż w głąb siebie”.

Warto zacząć od takiej ogólnej tablicy, gdzie zamieszczamy wiele aspektów bliskich naszemu sercu:

  • - Ulubione miejsca: zdjęcie i obok informacja, dlaczego tam czujemy się dobrze?
  • - Miejsca gdzie chcemy  pojechać i dlaczego?
  • - Fragmenty ze scenami z ulubionych filmów i dlaczego właśnie te fragmenty?
  • - Ulubione obrazy, muzyka, album muzyczny, co konkretnie nam się podoba? 
  • - Detale w architekturze, w krajobrazie, które wyjątkowo są nam bliskie, które bardzo nam się podobają i współgrają w jakimś sensie z nami. Mogą to być gotyckie zwieńczenia okien, bądź ogólnie gotyk, czy barok, który nas fascynuje. Możliwości jest wiele. 
  • - Elementy stroju, zdjęcia fryzur, makijażu, lakier do paznokci, perfumy, bielizna, wszystko to, co jest zgodne z nami i co nam się bardzo podoba.

                                                                  

2. Tablica Inspiracji: Baza Ubraniowa.

Jest to tablica z fasonami odpowiednimi dla naszej figury. Tutaj przypinamy rzeczy, które z wielką przyjemnością chciałybyśmy założyć. Zastanawiamy  się, czy po założeniu danej rzeczy, czułybyśmy się komfortowo. Czy nie ma elementu, który by nam  przeszkadzał? Jeśli coś takiego jest, to przy zdjęciu opisujemy zmiany, jakie chcemy wprowadzić np. „bez rozporka” lub „powinna być dłuższa” jeśli mowa o sukience lub spódnicy itp. 

Jeżeli przy jednym ubraniu jest więcej elementów do zmiany, proponuję odrzucić to zdjęcie i poszukać czegoś bliższego ideałowi.

3.Tablica Inspiracji: Aktywności i garderoba odpowiednia do nich. 

Twój tydzień zapewne wygląda różnorodnie. Warto dla każdej aktywności, zrobić tablicę z zestawem, który będzie kluczowy przy danym zajęciu. 

4. Tablica Inspiracji: Rzeczy w które chcesz zainwestować.

Rzeczy, które kupujemy na dłużej, więc warto zadbać o jakość np. płaszcz zimowy, torebka itp.

5. Tablica Inspiracji:  Detale.

Rzeczy, które współgrają z nami, które uważamy za interesujące, które czujemy intuicyjnie, że pasują do nas np. sposób wiązania koszuli, bransoletka, odpowiednia wielkość i kształt torebki itp.

6. Tablica Inspiracji: Kolor. 

Tutaj przypinamy ciekawe naszym zdaniem zestawienia kolorów w stylizacjach oraz kolory, które chcemy, by znalazły się w naszej szafie. Bardzo pomocna w tym wypadku jest analiza kolorystyczna. Nie zawsze bowiem kolory, które lubimy, którymi się otaczamy np. we wnętrzach, to kolory w których jest nam do twarzy. 

7. Tablica Inspiracji: Materiały i faktura. 

Z pewnością mamy swoje preferencje, co do materiałów, więc jeśli dysponujemy skrawkami ulubionych materiałów, możemy je zamieścić na tablicy. Mogą to być również zdjęcia tkanin, stylizacji, przy których widać czy materiał jest miękki, cienki, lejący, a może gruby lub przeźroczysty.

Zaproponowałam powyżej 7 rodzajów Tablic Inspiracji, natomiast na jakie się zdecydujemy, zależy od indywidualnych potrzeb. Możemy również połączyć dwie lub więcej tablic i stworzyć jedną całość.  

                                 

Zwieńczeniem naszych poszukiwań, jest Tablica Inspiracji: Twój Styl.

Mając już większość pracy za sobą, tworzymy tablicę, która jest odpowiedzią na wszystkie nasze potrzeby, zawarte w detalach, kroju i funkcjonalności. Umieszczamy na niej zdjęcia ubrań, dodatków, akcesoriów, które nam szczególnie przypadły do gustu. 

Na tym etapie zwykle mamy już pojęcie, jak ma wyglądać nasz wyróżnik. Tutaj nie musimy dodawać zdjęć z krojami korzystnymi do naszej sylwetki, ponieważ już wcześniej  taką tablicę przygotowałyśmy. W tym miejscu skupiamy się na ogólnym wrażeniu naszej niepowtarzalności.

Stworzone przez nas tablice inspiracji, pomogą zebrać wszystkie rzeczy, elementy, które z jakichś powodów są dla nas ważne, mamy do nich sentyment, bardzo nam się podobają i w których wyglądamy świetnie, ponieważ są dostosowane do naszej figury i do naszego stylu życia. 

Ostatnia tablica pozwala nam uchwycić, wszystko to, co jest najważniejsze i co nas wyróżnia. To z kolei sprawia, że mamy świadomość czego chcemy, wiedzę czego szukać, a co za tym idzie, umożliwia przemyślane zakupy.